Презентація наукових досліджень завжди хвилюючий момент для науковців. Особливо це відчувається, коли молодий дослідник робить доповідь перед поважними, досвідченими колегами. Ось і на цьогорічній науковій конференції НУХТ викладачи та студенти ознайомились з роботами київських школярок. Юні науковиці з київського ліцею «ЕДЮКЕЙТЕР» виконали свої роботи під керівництвом завідувачки кафедри харчової хімії, професорки Світлани Бондаренко. Ксенія Бондар досліджувала «Біологічно активні складники календули», а Лідія Комаровська займалася розробленням сонцезахисного лосьйону, збагаченого каротиноїдами. Слід зазначити, що дівчата вже є діючими цьогорічними переможцями Малої академії наук, але на «дорослому» рівні беруть участь в конференції вперше. Незважаючи на цілком природне хвилювання, доповіді наших наймолодших колег надзвичайно вразили викладачів та студентів кафедри харчової хімії. Учасники конференції побажали дівчатам досягнення нових наукових і навчальних сходинок, а також пообіцяли всіляко підтримати у наступних дослідженнях.

Хочеться додати, що чергове засідання секції «Хімія» традиційно пройшло на високому науковому рівні. Багато робіт викликало зацікавленість і жваве обговорення. Окремо висловлюємо вдячність за активну участь і допомогу в організації досліджень науковцям ДУ «Інституту ендокринології та обміну речовин ім. В.П. Комісаренка НАМН України», Інституту біоорганічної хімії та нафтохімії імені В. П. Кухаря НАН України та Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова.

Багато робіт хотілось би особливо відмітити, але регламент визначення переможців суворий. Після тривалих консультацій, викладачи кафедри вирішили розподілити призові місця наступним чином:

Усні доповіді

1 місце - Олександр Кармашов «Дослідження сировини Potentillaalba та розробка лікарських препаратів для лікування хвороб щитоподібної залози на її основі»

2 місце - Дарина Мишко «Синтез 2-(піразолілметилен)бензофуран-3(2Н)-онів

3 місце - Денис Крисанов «Конденсація солей 2-амінотіазолу та його бензопохідних з трифлуорацетилацетоном» та Денис Козачок «Полімеразна ланцюгова реакція (ПЛР): суть та сфери застосування»

Постери

1 місце - Артем Литвиненко «Синтез гомоізофлавону з фрагментом 4-метилумбеліферону»

2 місце - Владислава Кузінська «Сучасні тренди в електрохімії: літій-йонні акумулятори»

3 місце - Анна Веберова «Профілактика виникнення хворобливих станів, пов'язаних з вживаннямпродуктів, багатих на гістамін»