24 квітня 2018 року в аудиторії А-535 в рамках 84-ої Міжнародної наукової конференції молодих вчених, аспірантів і студентів «Наукові здобутки молоді – вирішенню проблем харчування людства у ХХІ столітті» працювала секція «Хімія», яка була організована викладачами кафедри харчової хімії під керівництвом в.о. завідувача кафедри професора, доктора хімічних наук Світлани Бондаренко.
На засідання секції були подані 33 тези доповідей молодих науковців НУХТ (науковий гурток «Алхімік»), Інституту біоорганічної хімії і нафтохімії НАН України, ДУ «Інститут ендокринології та обміну речовин ім. В.П. Комісаренка НАМН України», Київського національного університету ім. Тараса Шевченка.
Було заслухано 9 усних доповідей, які супроводжувалися змістовними мультимедійними презентаціями, та представлені 10 постерних доповідей. Засідання проходило у приємній та дружній атмосфері, що допомагало учасникам зосередитися і доступно донести слухачам основні моменти проведених наукових досліджень.
Проблеми, що висвітлювались в доповідях, не залишили байдужими й аудиторію: студенти та викладачі кафедри харчової хімії активно обговорювали з доповідачами представлену інформацію. Враховуючи актуальність та новітність інформації, були визначені переможці:

  • І місце – студент групи БТ-2-2 Вячеслав Черепанський за наукову роботу «Розробка сухої швидкорозчинної форми дієтичної добавки для запобігання дефіциту кальцію та ряду інших макро- та мікроелементів» (науковий керівник – к.х.н. Наталія Сімурова);
  • ІІ місце – студентка групи ТІ-1-2 Абу Немер Хамда за наукову роботу «Дослідження природних глікоалкалоїдів в харчовій сировині» (науковий керівник – старший викладач кафедри харчової хімії Наталія Зінченко);
  • ІІІ місце – студентка групи БТ-2-1 Анастасія Царьова за наукову роботу «Синтез та біологічна дія мелатоніну – нейрогормону сну та молодості» (науковий керівник – к.х.н. Олена Майборода).
За експериментальні дослідження, що були виконані студенткою Київського національного університету імені Тараса Шевченка Якімінською Анною, кафедра харчової хімії одноголосно вирішила відзначити її окремим дипломом.
Щиро вітаємо переможців і бажаємо не зупинятися на досягнутому! Нехай творчий підхід та натхнення стануть постійними супутниками у вашому житті!