Зранку 7 листопада на кафедрі харчової хімії відбулась відкрита лекція з дисципліни «Харчова хімія» доцента, кандидата хімічних наук Олександра Григоровича Макаренко для студентів другого курсу спеціальності 181 «Харчові технології та інженерія» денної форми навчання Навчально- наукового інституту харчових технологій. На лекції були присутні викладачі кафедри харчової хімії, а саме завідувач Світлана Бондаренко, професори: Шульга Сергій Іванович, Костенко Єлизавета Євгенівна, Перепелиця Олександр Петрович, Салюк Анатолій Іванович; доценти Олена Бутенко, Наталія Сімурова, Інна Попова, Віра Іщенко, Світлана Ковальова, Веніамін Фоменко, Олег Кроніковський, асистент Тетяна Петренко. Також на лекції була присутня представник навчально-методичного управління Оскілко Алла Володимирівна.

Тема лекції «Вітаміни» не залишила байдужими не тільки студентів, але й присутніх викладачів! Олександр Григорович супроводжував свою доповідь яскравою презентацією, яка містила цікаві історичні відомості про перших дослідників вітамінів, лауреатів Нобелевської премії, які присвятили своє життя пошуку, синтезу та популяризації вітамінів. Окремо лектор зупинився на профілактиках гіпо- і гіпервітамінозів, добових нормах, формуванні харчового раціону дорослих і дітей, питаннях хімічної структури, термостабільності та можливих технологічних методах оброблення окремих представників цього хімічного класу. Лекційний матеріал сприймався невимушено, що дозволяло студентам змістовно конспектувати і уважно слухати викладача. Структура побудови лекційного заняття сприяла постійному спілкуванню Олександра Григоровича з аудиторією, що відмітили всі присутні викладачі кафедри, а деякі навіть запропонували ввести в свою викладацьку діяльність практику п’яти хвилин запитань - відповідей наприкінці лекції.

Як висновок – лекція проведена на високому науково-педагогічному рівні, що сприяє розширенню пізнавального горизонту слухачів. Після заняття, і студенти і викладачі, будуть уважніше ставитись до формування свого способу харчування, бо вітаміни – це життя!

Бажаємо Олександру Григоровичу успіхів і нових досягнень в його педагогічній діяльності!