Найважливіша цінність – це цінність людського спілкування. Саме цю істину відкрило суспільство в період пандемії. Всі ми, і студенти , і викладачи, скучили по звичайному чаюванню з запеклими дискусіями у викладацьких рідного університету, спортивним змаганням у спорткомплексі, і просто за звичайним рукопотисканням при зустрічі. Тому так організовано і вчасно всі запрошені підключилися до конференції Zoom, яку проводила старша викладачка кафедри харчової хімії, кандидат хімічних наук, Тетяна Петренко. Наша колега провела 3-го листопада відкриту лекцію з дисципліни «Харчова хімія. Модуль 3. Фізична та колоїдна хімія» для здобувачів другого курсу Навчально-наукового інституту харчових технологій спеціальності 181 «Харчові технології та інженерія», а саме для груп ТІ-2-1,2,3. Темою лекції була «Загальна характеристика дисперсних систем, їх класифікація, методи одержання та очищення».

На початку заняття лекторка зауважила, що цей розділ курсу, а саме колоїдна хімія, надзвичайно важливий для застосування у робочій практиці інженера-технолога харчових виробництв і знаходить використання в багатьох процесах. Змістовна мультимедійна презентація ознайомила слухачів із історичним розвитком досліджень теорій дисперсних систем, а саме із теоріями Франческо Сельмі та Томаса Грема; основними поняттями колоїдної хімії; ознаками, класифікацією та властивостями дисперсних систем. Викладачка детально зупинилась на класифікації за взаємодією дисперсної фази і дисперсійного середовища, ефекті Тіндаля. Студенти дізналися, що таке лізолі, гідрозолі й органозолі, та де ми зустрічаємо зазначені системи у виробництві; якими методами диспергування можна отримати колоїдні розчини.

Час наукового спілкування сплинув дуже швидко. Колеги схвально висловились про проведений навчальний захід і побажали пані Тетяні нових наукових здобутків й педагогічного натхнення.