Нещодавно наш університет відзначив знаменну дату - 135-річчя від дня заснування.З цієї нагоди кращі викладачі та співробітники університету отримали нагороди. Кафедрі харчової хімії надзвичайно приємно, що подяку ректора університету Українця А.І. отримав професор нашої кафедри Олександр Петрович Перепелиця. Тим більше, що саме в цьому році виповнюється 40 років, як Олександр Петрович, будучи молодим кандидатом хімічних наук, почав працювати на кафедрі загальної і неорганічної хімії КТІХП. З його появою на кафедрі з’явився і новий напрям наукових досліджень – хімія твердого тіла.Як результат цих досліджень було синтезовано понад 145 нових сполук, розроблені методики синтезу якісних монокристалів, розроблена наукова база для виробництва люмінофорів, каталізаторів, сегнетоелектриків і лазерних матеріалів на основі одержаних речовин. Результати досліджень публікувались в провідних наукових журналах, одержана низка авторських свідоцтв і патентів. Під його керівництвом захищається дисертація на звання кандидата хімічних наук (Іщенко В.М.), а сам він у 1994 році захищає докторську дисертацію. Наразі під керівництвом доктора хімічних наук професора Олександра Петровича Перепелиці на новоствореній кафедрі харчової хімії проводиться робота по вивченню фізико-хімічних властивостей кальцій карбонатного осаду цукрового виробництва. І в 2018 році за результатами цієї роботи відбувся захист кандидатської дисертації аспірантки кафедри Петренко Т.В.

Своє покликання Олександр Петрович вбачає також і у викладацькій діяльності, вихованні студентської молоді. А ще він пише вірші, які вражають своєю душевністю, теплотою та високою щирістю, яка розкриває душу людини.

Тож бажаємо Вам, Олександре Петровичу, міцного здоров’я та життєвої наснаги, професійних успіхів та особистих творчих досягнень, щастя, злагоди та добробуту у Вашій оселі!