Незважаючи на суворі протиепідемічні обмеження, викладачі кафедри харчової хімії продовжують серію відкритих лекцій. Черговий надзвичайно цікавий захід, який відбувся 24 березня для здобувачів ІІ-го курсу спеціальності 181 «Харчові технології та інженерія» Навчально-наукового інституту харчових технологій – лекція вибіркового курсу «Основи органічної хімії духмяних, барвних та структуроутворюючих речовин». Темою лекції, що прочитала старша викладачка кафедри Наталія Зінченко, були «Смакові речовини».

Треба зазначити, смакові речовини різної хімічної природи відомі людству з давнини. Лекторка зупинилась на історичних і географічних засадах використання різних прянощів, зауважила що на сучасному етапі розвитку харчової хімії досліджено більше 200 цих сполук. Наталія Юріївна розглянула анатомію язику, зокрема смакові L – глутамінові рецептори, які безпосередньо впливають на сприйняття їжі. Особливу зацікавленість слухачів викликала інформація щодо п’ятого смаку – умамі, що впливає на змішування та підсилення функції смакових рецепторів. Основним компонентом умамі є глютамінова кислота та її солі, під впливом яких стимулюються біохімічні процеси організму, в тому числі, при надмірному вживанні (більше 120мг на 1кг ваги людини), може виникнути так званий «Синдром китайських ресторанів». Далі лекторка розглянула хімічну будову, фізичні, біохімічні властивості нуклеотидів гуанілової та інозилової кислот, глікопротеїну білкової будови міракуліну, що також використовують при формуванні смакових якостей харчових продуктів. Наступний розділ лекції був присвячений класифікації, хімічним властивостям, біологічній активності, використанню та цукровим еквівалентам різноманітних підсолоджувачів (цукрозамінників). Викладачка постійно звертала увагу слухачів на кодировки вищезазначених речовин у складі харчових продуктів.

Лекційне заняття промайнуло непомітно, було добре структуроване, темп лекції дозволяв ретельно конспектувати матеріал. Колеги відмітили високий рівень викладацької майстерності Наталії Зінченко.

На завершення лекторка наголосила на правилах профілактики вірусних захворювань, побажала слухачам міцного здоров’я і висловила надію на скорішу зустріч вже безпосередньо у стінах рідного університету.